Maastik

Hing ihkab seljakotiga rändamisest ?

 

Kas see oleks su esimene seljakotireis võid pole reisimine sulle kaugeltki võõras ? Usun, et siit leiab igaüks endale midagi head, kasvõi kordamiseks.

Tee seljakott kergemaks

Kas pakkimine on kunst ? Absoluutselt, selles pole midagi valet. Üks osa sellest tehnikast ongi võime pakkide endale võimalikult mugav pagas kaasa. Pakkides kaasa liiga raske pagasi, võib see olla füüsiliselt väga koormav, need võivad tekitada lisakulusid odavlennufirmadega lennates ja olla olulistel hetkedel suureks koormaks (ikka võib juhtuda, et on vaja viimasel hetkel joosta mõne ühistranspordi peale).Jäta väärtuslikud esemed koju. See soovitus ei tähenda, et reisile peaks minema kaks kätt taskus. Küll aga pole mõtet võtta seljakotitripile kaasa isikliku väärtuse või sentimentaalsusega asju. Nendest kõikidest asjadest on lihtne ilma jääda. Samuti on kasulik mõelda, millist elektroonikat ikkagi kaasa võtta. Parim on võtta kuskilt sokisahtlist välja vana töötav mobiiltelefon, eriti kui reisides suure kuritegevusega riikidesse nagu Aafrika või Lõuna-Ameerika.

Osta alkoholi poest. Lihtne võimalus märjukese pealt säästa on osta kõik alkohol poodidest mitte baaridest. Jookide hinnad kasvavad turistide seas menukates piirkondades ja nende läheduses, nii et juba ühe õlle hind võib tõusta kohalikele tuntud kohtadega võrreldes mitme euro võrra.

Valmistu füüsiliselt. Selle soovitusega seotult tasub ära mainida, et heas füüsilises vormis olles on võimalik erinevate reisi peal ette tulevate raskustega kergemini hakkama saada. Kohe kindlasti pole trimmis keha eeldus reisimiseks, aga kõrge toonusega on mugavam pikki vahemaid läbida, kõrgustesse ronida ja kohalikke spordialasid proovida.

Tee passist koopia- Ilma koopiata võid sattuda suurtesse pahandustesse, eriti kui orginaal peaks ära kaduma. Koopia olemasolu võib kergendada saatkonnaga suhtlemist või võimudele oma identiteedi kinnitamist.|Vali tasuta hommikusöök

Hotelle ja hostele valides panusta tasuta hommikusöögi olemasolule, kui see ei tõsta hinda liigselt palju. Kasutan seda ise selleks, et anda uuele päevale hea energialaeng. Võta suupisteid kaasa

Reisidel juhtub tihti olema päevi, mis lähevad transpordi peale ja läbivad kohti, mis on turistide külastuse ootuses eriti kallite hindadega. Eestist liikuma hakates võid lennujaamas tehtavatele vahepausidele võtta kaasa isetehtud snäkke ja hoida sellega kokku röövellike hindade pealt. Näiteks olen näinud Oslo lennujaamas 35 eurot maksvat pitsat!Võta kaasa päikesekreem

Kõik oleneb alati inimesest kuid lihtsalt suvises Eestis ringi rännates polegi lihtne põikesepõletust saada (kui päevitamine jm kõrvale jätta). Küll aga ekvatoriaalsele päikesele lähemale liikudes on võimalik päikese käes jalutades juba poole tunniga muuta oma nahka enam kui viiekümne varjundi võrra punasemaks.


Hoia reisil kaasas vaksineerimise dokument

Maailmas leidub küllalt riike (loomulikult uuri oma sihtkoha eripärasid täpsemalt), kuhu minnes võib olla näiteks vajalik tõestada, et oled vaksineeritud kollatõve vastu või kui olid antud piirkonnas siis jällegi pead tõestama, et oled nakkuse kandja.

Enneta eksootilisi haiguseid

Kui teha reisi ära rikkuvate asjade edetabel, siis ootamatult mõne välditava haigusega võitlemine on kindlasti esikümnes. Internetis on palju malaaria levikut kirjeldavaid kaarte ja vajadusel on võimalik lisatasu eest konsulteerida reisimeditsiini kabineti ekspertidega. Lisaks sellele on võimalik Eestis mitmete troopiliste haiguste vastu vaktsineerida.

Pole vaja liiga palju sularaha.

Varguste ja röövimiste ohule lisandub võimalus, et osa sularahast kaob igapäevaste tegevuste käigus lihtsalt ära. Nüüdseks võime leida rahaautomaate pea kõikjalt (Visa vs Mastercard vs Maestro vs tundmatud kohalikud pangakaardid on juba teine teema), Alati ei pruugi sokisäärde peidetud paarsada eurot olla mõtekaim otsus.